czwartek, 22 listopada 2012

To mnie kręci

Książkowe inspiracje..


Postanowiłam przedstawić kilka książkowych inspiracji, jakie znalazłam w sieci. Dlaczego tak? Bo chyba każdy mol książkowy czasami lubi popatrzeć na wszystko co z jego hobby związane (?) .

Zadam wam dwa proste pytania !
Dlaczego czytacie ? 
I co wam daje czytanie ?

Liczę na jakieś kreatywne i bardzo ciekawe odpowiedzi...
8 komentarzy:

 1. Książki są doskonałą odskocznią od codziennych problemów, niekiedy pomagają spojrzeć na nie z dystansem, a co za tym idzie - rozwiązać je. Wprowadzają nas w inny świat. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Pomagają zrozumieć ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, piękne zdjęcia, aż chce się patrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego czytam? Bo lubię przeżywać wiele żywotów i w każdej książce być kimś innym. Trwanie we własnej skórze non stop jest nudne ;D Co daje mi czytanie? Najpiękniejsze chwile, mnóstwo emocji. Pomaga również rozwinąć wyobraźnię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne ;D
  Czytam po prostu dlatego, że lubię, mogę na chwilę oderwać się od codzienności i, tak jak napisałam u siebie na blogu, uwielbiam zatapiać się w inną rzeczywistość, którą odnajduję w książkach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje rozumowanie jest takie, że to nie my wybieramy książki, ale z jakiegoś powodu, to książki wybierają nas i nie trafiają do nas przypadkowo. Każdą zatem traktuję jak lekcję. Zakładam, że czegoś miała mnie ta książka nauczyć, coś uświadomić. Kiedy tak postępuję, zawsze okazuje się, że książka wpasowuje się do moich nastrojów, przeżyć, aktualnych wydarzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytam, bo mam to już we krwi. Czytanie jest jak narkotyk, którego bez przerwy domaga się moja wyobraźnia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie obudzę swojej kreatywności odpowiadając na Twoje pytania, ponieważ moje czytanie zamyka się w jednym słowie "przyjemność", to mi właśnie daje, radość z możliwości przenoszenie się w czasie, poznawania różnych światów i bohaterów. Czytanie to jak wehikuł czasu, otwierasz książkę i lecisz :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony mi czas i jeszcze bardziej dziękuję za komentarz, jaki napisałeś.